Lıfestyle

Purple & Turquoıse

6 Şubat 2014

 

İstanbul’ da açık ve güneşli bir kış günü, en sevdiğim!  Bugünlerde yapılabilecek en güzel aktivite sanırım sakin bir yere gidip sıcak bir kahve içmek ve birkaç güzel fotoğraf karesi yakalamak…diye düşündüm ve sölediklerimi harfiyen uyguladım! Hem de evden ışık hızıyla çıkarak! Böyle alelacele dışarı çıktığım durumlarda sanılanın aksine çok çabuk hazırlanan bir tipim! Aklımdakiler hemen aksiyona dönüşür… Şaşırtıcı ama gerçek:)

Gelelim bu yazıda yola çıktığım ana düşünceye! Bu kombini yaparken açıkcası birbirinden oldukça farklı ama bir o kadar da esansları tutan renkleri seçtim. Mor, turkuvaz, gri, lacivert, krem … İlk başta yadırganabilinir gibi görünse de aslında benim kafamda ki motto her zaman çok basit ; ”Karmaşadan doğan mutluluk!”

20140206-011600.jpg

Değinmeden geçemeyeceğim bir konu var bu aralar ; kasket! Özellikle bu yıl kaskete (flat cap) muazzam derecede takmış durumdayım! Saç yapma derdini hesaba katarsak bana epey bir zaman kazandırır konumda kendisi.Kasketlerimi genelde ASOS, Revolve Clothing gibi alışveriş sitelerden alıyorum ve en ufak bir tereddüt yaşamadan kafama geçiriyorum.

Bir başka önemli aksesuar olan bilekliklere gelirsek eğer, benim için olmazsa olmazlardan kendileri!  Bence her erkeğin basit ve sade olsa bile kullanması gerektiğini düşünüyorum. Lafı açılmışken söyleyeyim, markası OİNA Silver olup internette rahatlıkla farklı çeşit ve renklerine ulaşabilirsiniz!

20140206-012204.jpg

       Gelelim son olarak kravat alışkanlığına! Ben şahsen tercihimi her zaman yün kravatlardan (knit tie) yana kullanıyorum! Giydiğim kıyafetlere daha  cool bir hava kazandırdığına inanıyorum…

Bu kadar konuşup sizi darladıktan sonra sanırım artık susup yerimi resimlere bırakmanın zamanı geldi:)

image(4)

Kasket – ASOS

Gömlek – River Island

Kazak – United Colors of Benetton

Ceket – Sisley

Chino – ASOS

Çanta – River Island

Kravat – Dede Yadigarı

Bileklikler – Oina

-SON-

0

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: