Artıcle

Erkek Giyimine Yön Veren Trend 5 Sokak Stili

1 Mart 2017

Dünyanın en ünlü markaları moda haftalarında en özgün koleksiyonlarını moda önderlerine ve potansiyel tüketicilerine başarılı bir şekilde sunmayı başardı. Bu seneki defilelerde dikkat çeken en önemli ayrıntı ise koleksiyonların sokaklardan ilham alarak yaratılması oldu. Günümüz erkeğinin giyim tercihlerinin biraz daha cesurlaştığını düşünecek olursak, eskiden ütopik gelen defile koleksiyon veya ürünlerinin her geçen gün daha da artarak sokakların ruhuna işleyeceğini öngörmek hiç de zor olmaz!

Bu bilgiler ışığında bu senenin en önemli anahtar parça ve trendlerine gelin bir göz atalım.

 

1) Kruvaze Ceketler

Özellikle İtalyan erkeklerinin günlük giyimde sıklıkla kullandığı kruvaze ceketler, bu sene hem günlük giyimde hem de şık bir davete giderken en yakın arkadaşınız olabilir. Özellikle krem ya da navy tonlarında bir kruvaze ceket ile baharı en cool halinizle karşılayabilirsiniz.

 

 

 

 

2) Detayların Gücü: Bandanalar

Ne yazık ki kadınlar kadar çok aksesuar alternatiflerimiz yok! Bunu farkında olarak ‘’yokluktan çokluk’’ yaratmalı ve stilimize değer katan bir anahtar parça mutlaka oluşturmalıyız. Bandana ise bu söylemim için tam bir ‘’biçilmiş kaftan.’’ Kolay bulunabilen ve mütevazı fiyatlarıyla hemen hemen herkesin sahip olabileceği bandanalar ile kravat, papyon v.b. gibi aksesuarların dışına çıkarak kendinize sıra dışı bir konumlandırma alanı yaratabilirsiniz.

 

 

 

 

 

3) 70’lere Saygı Duruşu

Geçmişin asaleti günümüzde de bizi etkisi altına almayı başarıyor. Bu sene moda haftalarında ve sokaklarda gördüğümüz nostaljik esintiler taşıyan stiller, 70’lere şöyle bir esaslı selam çaktı! Bizi 70’lere götüren bu stillerin ortak noktası ise zengin renk paletiydi.

Eskilere ilgi duyuyor ve tarzınızı bir gün dahi olsa 70’lere döndürmek istiyorsanız eğer şu renk ve parçaları gardırobunuzda mutlaka bulundurmalısınız: Renkli ve şeffaf camlı retro gözlükler, süet veya kadife ceketler, bandanalar, bordo ve kahverengi renklerin hâkimiyetindeki desenli gömlekler…

 

 

 

4) Sırt Çantalarının Önlenemez Yükselişi

Sırt çantaları bu sene de önlenemez yükselişini sürdürüyor. Mevsim ya da hava fark etmeksizin takabileceğiniz sırt çantaları, günlük hayatta fark yaratacağınız stil oyunlarınızın en önemli oyuncusu olma konusunda epey kararlı gözüküyor. Louis Vuitton ve Prada gibi markaların da yeni koleksiyonlarında yer verdiği, gardırobunuzdaki şık parçalara eşlik edecek sırt çantalarıyla ‘’pragmatik şıklığı’’ yenilenen stilinize kolayca yansıtabilirsiniz.

 

 

 

5) Fonksiyonel Şıklık: Bomber Ceketler

Artık şunu iyi biliyoruz ki, ‘’bomber ceket’’ modası hiç geçmeyecek! Son 2-3 senedir farklı form ve tarzlarda tüketicisiyle buluşan ve kategorisinin en çok satan parçalarından olan bomber ceketler, bu sene yaka kısmındaki kürk ve şerit detaylarıyla karşımıza çıkıyor. Hemen hemen her türlü tarza eşlik edebilen bomber ceketler, fonksiyonel kullanımı ile önümüzdeki bahar sezonunda tişört-kot ikilisinin en yakın arkadaşı olmaya şimdiden aday gibi gözüküyor.

 

 

 

5

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: