Artıcle

You Must See Before You Dıe

13 Ocak 2016

Kimi zaman bir sahnesiyle ilham verir, kimi zaman hayatımıza dair çok önemli dersler çıkarırız. Hepimizin hayatına ufak da olsa dokunur filmler…

İşte sizler için seçtiğim ve hayatıma dokunan ”Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken 8 Film”

Rain Man

Raymond Babbitt ve Charlie Babbitt’in sıcacık, duygusal ve bir o kadar sürükleyici hikayesi… Dustin Hoffman’ın kusursuz oyunculuğuna söyleyecek söz zaten yok! Gözyaşlarınıza hakim olamayabilirsiniz, benden söylemesi…

10 / 9

rain man

Django Unchained

Tarantino babanın 7. filmi Django Unchained Western sevenler için birebir! Bu film sadece 3 şey için bile izlenebilir: Mükemmel soundtrackler, ( Özellikle filmin açılış şarkısı da olan Django Main Theme – Luis Bacalov) usta işi düşünülen diyaloglar ve tabii ki hayranı olduğum Christoph Waltz!

10 / 7.5

django unchained

The Scent of a Woman

 Ve tabii ki Al Pacino! Yaşayan efsane canlandırdığı Frank Slade karakterine hazırlanmak amacıyla 6 ay körler okulunda yaşamış, film çekimlerinde devamlı sabit bir noktaya baktığı için gözleri zarar görmüş ve gözlük takmaya başlamış. Büyük oyuncu olmak kolay iş değil!

HOOO – AAAA!

10 / 9

the scent of a womann

One Flew Over the Cuckoo’s Nest

Akıl hastası numarası yaparak güvenlik önlemleri daha az olan bir akıl hastanesine sevkedilen bir mahkûmun (Jack Nicholson – McMurphy) geçirdiği zamanı konu alan Guguk Kuşu, dersler çıkarabileceğiniz 5 Oscar’lı bir başyapıt! Sonunda biraz üzüleceğinizi şimdiden belirteyim! Filmdeki Şef Bromden karakteri (ki çok çok çok seveceğinize eminim) gerçek hayatta oyuncu değildir ve sıradan bir günde, film ekibi uzun boylu bir kızılderili ararken şans eseri yolda bulunmuştur ve şefin bir atı kısa bir süre kaçırdığına dair ufak bir sabıkası vardır.

10 / 9.5

ONE CLOCK

Big Fish

İzledikten sonra insanin ruhunda hüzün, yüzünde ufak bir tebessüm bırakan bir masal! Oğluna anlattığı her hikayeyi daha canlı ve sevilesi kılmak için olağanüstü renklerle bezeyen adamın öyküsünü Tim Burton’ın benzersiz anlatımıyla izlemek istemez misiniz?

10 / 8.5

BİG FİSH

Goodfellas

Martin Scorsese, Ray Liotta, Joe Pesci ve Robert De Niro… Kadroya bakıp da filmi izlememek biraz tuhaf kaçabilir. Dönemin mafya ve ilişkilerini belgesel tadında anlatan bu kült filmi eve gidip soluksuz izleyeceğinizden kesinlikle eminim!

10 / 8.5

GOODFELLASThe Usual Suspects

Hepimiz Keyser Soze’yiz! Sinema tarihinin en karizmatik karakterlerinin yer aldığı ve mükemmel bir son ile keyfin doruklarına çıkacağınız bir başyapıt! Yıllardır hastası olduğum Kevin Spacey topal Verbal Kint karakteriyle başka bir boyutta karşımıza cıkıyor.

O zaman yaşasın Kobayashi!

10 / 9.5

THE USUAL SUSPECTS

Hachi: A Dog’s Tale

Tam tamına 9 yıl boyunca ölen sahibinin metrodan inmesini bekleyen bir köpeğin gerçek hikayesi! Bugünlerde unuttuğumuz sadakat kelimesini hatırlamamıza yardımcı olacak bu film kesinlikle arşivinizde olmalı! *** Salya sümük ağlamaya hazırlıklı olun!

10 / 9.5

HACHİ DOG STORY

2

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: